Kids Macun Tanıyalım

Kids Macun Tanıyalım

Kids Macun Tanıyalım

N life Kids Macun

Nlife Kids Macun birden fazla doğal, bitkisel, enerji ve vitamin kaynağını bir arada buluşturarak çocuklar için özenle hazırlanmıştır.

İçerisinde bulunan doğal ve bitkisel ürünler çocuklar için iştah artırıcı, vitamin kaynağı, besleyici ve destekleyici aynı zamanda kakao eşliğinde çocukların seveceği ve sürekli tüketeceği bir üründür.

Nlife Kids Macun zengin içeriğe sahip vitamin deposudur.

Bal, polen, diolize arı sütü ve tarçın; çocukların hastalıklara karşı dirençsizliğini ve hastalığa yenik düşmelerini önler.

Baharatlar vücudu dinç tutmanın yanı sıra vücudu geliştirmeye yardımcı olur.

İhtiva ettiği keçiboynuzu unu ve pekmezler kemik gelişiminde yararlı olduğu gibi iştahsızlık ve kansızlık problemini ortadan kaldırmasına destek olur.

Abur cubur kullanımını azaltacak niteliklere sahiptir.

Kids Macun yalnız macun değil macundan yanı sıra kakao ile bir arada hazırlanmış eğlenceli ve çocukların gün içerisinde severek alacağı besin kaynağıdır.

Nlife Kids içerisinde; 

• Bal, 

• Hurma Pekmezi, 

• Keçiboynuzu Unu, 

• Kakao, 

• Hindistan Cevizi, 

• Polen, 

• Tarçın, 

• Isırgan Tohumu, 

• Kuşburnu, 

• Çörekotu, 

• Yenibahar, 

• Üzüm Çekirdeği, 

• Karanfil, 

• Zerdeçal, 

• Rezene, 

• Kişniş, 

• Kakule, 

• Havuç Tohumu, 

• Yulaf Unu, 

• Kına Kına, 

• Diolize Arı Sütü, 

• Sodyum Benzoat.

İçerisinde bulunan vitamin ve besin kaynaklarını ayrıntılı bir şekilde tanıyalım…

2. İçindekiler

Bal

 Arı ürünlerinin genelinin sağlığa yararı incelenip kanıtlanmıştır. Faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Balın üretimi de bir hayli zordur. Sadece 1 gr balı üretebilmek için bir arı çiçekleri ortalama 180.000 defa ziyaret eder. Bu zorlu mücadelenin ardında bizleri çeşitli şifalar bekliyor…

Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yarayan en doğal besin kaynağı. Şeker yerine kullanılabilir, doğanın bir armağanı olarak nitelendirebiliriz. 

Balın faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Hurma Pekmezi

Hurma pekmezi tatlı şurup ve şifa kaynağıdır. Hurma Pekmezi kullanımı sonrası kan şekerini dengeler. Vücuda güç ve enerji verir böylece Hurma Pekmezi kullanımı sonrası kendinizi zinde hissedersiniz. Öksürük ve nefes almada yaşanılan problemleri önler.

Hurma Pekmezi faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Keçiboynuzu Unu

İnsan sağlığında farklı şekillerde fayda sağlar. İştah açar ve kansızlığı önler. Sindirim sisteminin olabildiğince iyi çalışmasına yardımcı olurken mide sorunlarını da ortadan kaldırmaya yardım sağlar.

Keçiboynuzunun faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Kakao

İçerisinde bulunan flavonol gibi yüksek miktardaki flavonoid beynin zarar görmesini engeller. Kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Bronşiyal astımı giderir. Vücutta çeşitli enfeksiyonların oluşumunu engeller. Obeziteyi önlemede potansiyel faydası vardır. Ruh halini düzenler. Depresyon ve stresi azaltır. Lif açısından zengin kakao, özellikle çocuklarda kronik kabızlık ve bağırsak hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanserli hücrelerin büyümesini önler. Vücuttaki bakır eksikliğini giderir. Kronik yorgunluk sendromunu azaltır. Cilt dokularındaki sağlıklı kan akışını uyarır. Aynı zamanda cildin elastikiyetini, hidrasyonunu ve yoğunluğunu arttırmaya yardımcı olur. Magnezyum eksikliğini giderir.

Kakao faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Hindistan Cevizi

Besin değeri bakımından zengindir. İdrar yolu enfeksiyonlarına ve parazit oluşumuna karşı koruyucu rolü üstlenir. Vücuda enerji verir, kan şekerini dengeler. Beyin fonksiyonlarının iyileşmesine destek olur.Bağışıklığı güçlendirir, vücut direncini arttırır.

Hindistan Cevizi faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Polen

Arı poleni antioksidanlarının güçlü iltihabı önleyici özellikleri vardır. Yaraların kapanmasında etkilidir ve enfeksiyonları önler. Düzenli bir metabolizma sağlar. Arı poleni demir, kalsiyum ve fosfor gibi besin maddelerinin geri emilimini ve vücutta kullanımını artırır. Aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır.

Polenin faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Tarçın

Tarçın kullanımı özellikle çocuklar için büyük önem taşımaktadır. Vücudun enfeksiyonlara karşı koymasına ve doku hasarının onarılmasına yardımcı olur. Tarçın, yararlı bakterilerin büyümesine engel olur ve hastalık oluşturacak mikropların büyümesini engeller. Tarçının insan sağlığını koruyucu etkisi vardır.

Tarçının faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Isırgan Tohumu

Isırgan otu, pek çok hastalık için şifa kaynağıdır. Sindirim sisteminin düzenli olarak işleyişine yardımcı olan ısırgan otu, böbreklerin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Her zaman bulunulabilecek ısırgan otu, doğal bir tedavi aracıdır.

Isırgan Tohumunun faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Kuşburnu

Kuşburnu halk arasında özellikle bitki çayı sevilerek tüketilmekte, grip ya da nezle gibi olası kış hastalıklarına karşı önemli bir koruma sağlamaktadır. Kuşburnunun faydaları sadece bunlarla kalmıyor. Kuşburnu mide rahatsızlıklarına ve sindirim sistemine de oldukça faydalı bir meyvedir.

Kuşburnunun faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Çörekotu

Çörek otu yağı bağışıklık sistemini zinde tutar, iltihabı azaltır ve enfeksiyonlarla savaşır. Çörek otu yağı bağışıklık hücrelerinin sayısını artırarak grip, soğuk algınlığı ve hatta virüslere karşı koruma sağlayabilir.

Çörekotunun faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Yenibahar

Yenibaharın özellikle sinir sisteminin yenilenmesinde olumlu etkileri vardır. Yenibahar depresyon, stres ve yorgunluğa fayda sağlar. Aynı zamanda sinir sistemini güçlendirerek beyin fonksiyonlarını arttırarak hafızayı güçlendirir. 

Yenibaharın faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Üzüm Çekirdeği

İnsan vücudunu zararlı unsurlardan arındırır. Hemoroite bağlı olan ağrı ve şişliği gidererek, kanamaları hafifletir. Yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

Üzüm Çekirdeğinin faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Karanfil

Karanfilin içerisinde bulunan manganez beyin fonksiyonlarının etkin şekilde çalışmasını sağlar. Kemikleri onarır ve korur.

Karanfilin faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Zerdeçal

 İsimleri zerde çöp, safran kökü, sarı boya, zerde çav, Hint safranıdır. Zerdeçal ağacı büyük yapraklı ve sarıçiçeklidir. Diğer adı Hint safranı olan bitkinin kökü tüketilir. İltihabı yatıştırır.

Zerdeçalın faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Rezene

Mide ve bağırsakların sağlıklı çalışmasını sağlar. Boğaz ağrıları ve öksürüğe karşı etkilidir. Solunum yolunun rahatlamasına yardımcı olur.

Kas gevşetici etkisi vardır. Bu yüzden baş ağrılarının azalmasında da etkilidir. Rezene çayının östrojen hormonunu uyardığı düşünülür. Bu da anne sütünün arttırılmasında etkilidir. İdrar söktürücü özelliğiyle ödem oluşmasını önler. Vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır, ses kısıklığına iyi gelir.

Rezenin faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Kişniş

Toksin atıcı bir bitkidir. Mide bulantısına, strese ve uykuya iyi gelir.

Kişniş’in faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Kakule

Mide sorunlarını çözer. Mide ağrısına iyi gelir. Mide bulantısını önler. Hazmı, sindirimi kolaylaştırır. Sindirim sistemini düzenler, bağırsakları çalıştırır. İştahsızlık sorununu çözer. Ağız kokusunu önler.

Kakulenin faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Havuç Tohumu

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlu hücrelere karşı kalkan görevi sergiler.

Havuç Tohumunun faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Yulaf Unu

 Kan şekerini dengeler. Kişisel enerjiyi artırır. Bağışıklık sistemini düzenler.

Yulaf Ununun faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Kına Kına

İştahsızlık, sindirim bozuklukları, şişkinlik ve hazımsızlık için kullanılır. Nevralji, sıtma, grip ve bulaşıcı hastalıkların oluşumunu engeller.

Kına Kınanın faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…

Arı Sütü

Arı sütünün sağlığa faydaları arasında; kemoterapide yardımın yanı sıra belirli kanser türlerini önleme, kan basıncı düşürme, kısırlığı tedavi etme, kolesterol seviyelerini düşürme, karaciğeri koruma, iltihabı azaltma, sindirim bozukluklarını iyileştirme, erken yaşlanmayı önleme, kilo vermeye yardımcı olmak sayılabilir

Arı Sütünün faydaları nelerdir yazımıza gidebilirsiniz…


Tüm hakları Saklıdır