Hurma Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Hurma Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Hurma Pekmezi Faydaları Nelerdir?

1.HURMA PEKMEZİ

Çocuklar için özenle hazırlanmış, zengin içerikli Kids Macunu, kakao eşliğinde lezzet olarak çocukların tüketimine sunulmuştur.

Tüketimi sonrasında çocukların bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi, hastalıkların oluşumunu da engeller.

Kids Macunu eşsiz karışımının içerisinde “Hurma Pekmezine” de yer vermiştir.

1.1.Hurma Pekmezi Faydaları

Sindirim sistemindeki oluşan problemler ve mental anlamdaki sorunları hurma pekmezi, kullanıldıktan sonra azalttığı teyit edilmiştir. Hurma pekmezinin kansere de karşı koyduğu gözlendiği gibi sabahları aç karnına kullanımı sonrasında kişiye tokluk hissi uyandırdığı görülmektedir. Hurma pekmezi sporcular için enerji kaynağı haline gelmiştir kullanıldığı takdirde kişiye güç vermektedir. Boğaz yolu, balgam problemlerini hurma pekmezi kullanımı sonrasında ciğerleri rahatlattığı görülmektedir. Hurma pekmezi kullanarak ciğerlerin daha rahat ve düzen içerisinde işleyişine destek olabilirsiniz. Bu yararlı pekmez, nefes darlığı sorununu ortadan kaldırırken daha rahat konuşmanızda da büyük rol oynar. Demir eksikliğine bire bir olan bu pekmez kansızlık sorunlarını ortadan kaldırırken kan değerlerini de ideal seviyeye getirerek kansızlık sonrası oluşabilecek problemleri engellemektedir. Bağışıklık sisteminde koruyucu rol üstlenen Hurma Pekmezi enfeksiyonların vücuda girmemesi için kalkan görevini üstlenir.

1.2.Hurma Pekmezi Öksürmeyi Engelleyebilir Mi?

Öksürüğü engellemek hurma pekmezinin önemli faktörleri arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda öksürük ilaçları yerine hurma pekmezi düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde öksürük problemi ortadan kaldırılabilir. Bunun yanı sıra hurma pekmezinin boğaz yolu enfeksiyonlarını iyileştirip balgamı yok ederek ciğerleri olabildiğince rahatlattığı görülmektedir.

1.3.Hurma Pekmezini Bebeklerin Kullanmasında Bir Sakınca Var Mı?

Bebeklerin ek gıda olarak hurma pekmezini kullanmasında bir sakınca yoktur aksine şifa kaynağıdır. Kimi uzmanlara göre bebek bir yılın yarısını tamamladıktan sonra pekmez tüketmesinde herhangi bir engel görülmemiştir.

1.4.Anne Sütüne Eşlik Edecek Ek Gıda

Birden fazla faydası olan Hurma pekmezinin bebekler açısından da bazı önemli unsurları bulunmaktadır. Anne sütüne eşlik edecek, ek gıda amacıyla kullanılabilir. Bununla birlikte bebeklerde görülen kabızlık, boğaz ağrısı ve öksürük gibi sorunların oluşumunu engeller. Bebeklerin hurma pekmezi kullanımı sonrasında hurma pekmezinin içerisinde bulundurmuş olduğu fosfor ve kalsiyum  sayesinde kemik hastalıklarına karşı daha güçlü olmasını sağlamaktadır.

1.5.Hurma Pekmezinin Kan Değerine Etkisi

Hurma pekmezinin sağlık açısından katkılarının birisi de kansızlık sorununa yardımcı olmasıdır. Bu doğrultuda hurma pekmezinin içerisindeki demir miktarının var olduğu kanısına varırız. Bilindiği üzere kan değerlerini var eden maddelerin temel taşı demir içeriklidir. Buna binaen demiri düzenli ve yeterli bir şekilde tüketmek kansızlık gibi problemleri ortadan kaldırır.  Hurma Pekmezin 100 gramda 2,45 miligram demir bulundurarak bu durumu gerçekleştirdiği söylenebilir.

2.Hurma Pekmezi Nasıl Tüketilmelidir? 

Günümüzde birden fazla ek gıda bulunmaktadır. Tercihler, daima  bu ek gıdaların sağlıklı olmasıdır. Tercihler böyle olduğundan mütevellit hurma pekmezi tüketmek vazgeçilmez, gerekli ve faydalı bir üründür. Hurma pekmezinin pek çok kullanım şekli vardır. Kullanım şekli olarak ilk tavsiye edilebilir örnek Kids Macundur. Birbirinden lezzetli ve sağlıklı ürünleri içerisinde barındıran Kids  Macun, içerisinde hurma pekmezine de yer vermektedir.  

Kaynakça

https://scholar.google.com/scholar?hl=tr&as_sdt=0%...

Tüm hakları Saklıdır